PLAISIRS 3 ЛОСИОН АРГАН/ЦВЕТ РУЖА 390ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PLAISIRS 3 ЛОСИОН АРГАН/ЦВЕТ РУЖА 390ml            

 

ЛОСИОН ЗА ТЕЛО  АРГАН/ЦВЕТ ОД РОЗА 390мл

Уживајте во неодоливиот мирис на вашиот гел за туширање со овој  лосион за тело. Инспирирани од ориенталната тајна на убавината, нашите истражувачи од  Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.
Кожата е хидрирана  и нежно мирислива.
Наша предност
-97% состојки од природно потекло
-Без минерални масла
-Веган
Дерматолошки тестирано.
Веган: Производи формулирани без деривати од животинско потекло.
Активна билка: Арган & роза
Нашите истражувачи од  Cosmetique Vegetal одбраа и комбинираа билки од Мароко од органско потекло: арган и роза.
Иднината на Yves Rocher  е да ги одбрира и развива билните состојки исклучително одговорно и одржливо. Одбравме сертифицирано органско масло од арган, произведено од страна на мароканските женски заедници.

 

ЛОСИОН ЗА ТЕЛО  АРГАН/ЦВЕТ ОД РОЗА 390мл

Хидратантен лосион со мирис на арган и ружа. Нанесете по потреба на целото тело и масирајте додека не се впие во кожата.

Шифра на артиклот: 95035  -  Пакување: 390,00 мл  -  Цена за 100 мл: 94,62 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците