МАСКАРА FEEL STRONGER 10ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

 

МАСКАРА  FEEL STRONGER  црна 10мл

Посакувате волумен и продолжени трепки? Нема потреба да одбирате. Feel Stronger маскарата ги овозможува двете! Видливо продолжени трепки, без чувство на тежина благодарение на густата, интензивно црна формула збогатена со влакна од бамбус која ја обвива секоја трепка. Маскара која го нагласува вашиот поглед.

Плус: Четкичка со свиткани и подеднакво распоредени влакна кои ја нанесуваат рамномерно маскарата на трепките.

Постигната ефикасност: 81% жени потврдуваат дека е постигнат интензивен изглед на очите*

Наша предност
-Без парфем
-Без силикон
-Без алкохол
*Испитувањето на потрошувачите е спроведено над 100 жени.
Офталмолошки тестирано. Тестирано на чувствителни очи, очи кои не се чувствителни и на личности со контактни леќи.

УПОТРЕБА
Поставете ја четкичката од коренот и со цика цак движење повлечете кон врвот на трепките.

Активни состојки: Влакна од бамбус и гума акација
Комбинација влакна од бамбус и гума акација за подебели, поголеми и подолги трепки.


СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D ABEILLE•STYRENE/ACRYLATES/AMMONIUM METHACRYLATE COPOLYMER•CENTAUREA CYANUS FLOWER WATER (EAU DE FLEURS DE BLEUET)• POLYBUTENE•GLYCERYL STEARATE•ACACIA SENEGAL GUM (GOMME D'ACACIA DU SENEGAL)• METHYLPROPANEDIOL•STEARIC ACID•GLYCERYL STEARATE SE•PVP•VP/EICOSENE COPOLYMER•
PALMITIC ACID•ORYZA SATIVA (RICE) BRAN CERA/WAX (CIRE DE SON DE RIZ)•AMINOMETHYL PROPANOL•BAMBUSA ARUNDINACEA STEM POWDER (POUDRE DE TIGE DE BAMBOU)•
MICROCRYSTALLINE CELLULOSE•PANTHENOL•HYDROGENATED PALM OIL (HUILE PALMISTE HYDROGENEE)•HYDROGENATED RAPESEED OIL (HUILE DE COLZA HYDROGENEE)•BENZYL ALCOHOL• HYDROXYETHYLCELLULOSE•ETHYLHEXYLGLYCERIN•SODIUM CITRATE•BUTYLENE GLYCOL•SODIUM LAURETH-12 SULFATE•PHENOXYETHANOL•CAPRYLYL GLYCOL•SODIUM BENZOATE•PANTOLACTONE•POTASSIUM SORBATE•CITRIC ACID•C11-15 PARETH-7•TETRASODIUM EDTA•DISODIUM PHOSPHATE•SODIUM PHOSPHATE•POLYSORBATE 60• TOCOPHEROL•
CI 77268:1 (NOIR VEGETAL)•CI 77499 (IRON OXIDES) (OXYDE DE FER)

 

МАСКАРА  FEEL STRONGER  црна 10мл

Ги издолжува трепките и дава волумен. Ставете ја четкичката на коренот и со ктужни движења повлечете кон врвот на трепките.

Шифра на артиклот: 82434  -  Пакување: 10,00 мл  -  Цена за 100 мл: 9.790,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците