КОСА КИСЕЛИНА ЗА МАСНА КОСА 150мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА КИСЕЛИНА ЗА МАСНА КОСА 150мл            

 

КИСЕЛИНА ЗА МИЕЊЕ НА МАСНА КОСА  150мл

Ослободена од нечистотии, косата е убава, чиста и лесна.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Наша предност:
-99% состојки од природно потекло
-Агаве од органско потекло
-Без силикони
-Шишенце кое може да се рециклира и содржи рециклирачка пластика

*Ин витро тест

Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на миена коса, откако сте ја измиле од балзамот. Убаво да се измие. Да се избегнува контакт со очи.
Активна билка: коприва и агаве
Екстрактот од коприва е познат по своите својства на прочистување на скалпот и отстранување на вишокот на себум. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.

СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•LAURETH-10•ACETUM/VINEGAR/VINAIGRE•LACTIC ACID•PARFUM/FRAGRANCE•STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE•ZINC GLUCONATE•
FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•CETRIMONIUM CHLORIDE•CITRONELLOL•INULIN•GLYCERIN•CITRIC ACID•URTICA DIOICA (NETTLE) LEAF EXTRACT (EXTRAIT D'ORTIE)• 10160v0

 

КИСЕЛИНА ЗА МИЕЊЕ НА МАСНА КОСА  150мл

Оваа киселина за масна коса ја ја прочистува косата и ја ослободува од каменецот и сите нечистотии.

Шифра на артиклот: 61096  -  Пакување: 150,00 мл  -  Цена за 100 мл: 292,67 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците