КОСА ШАМПОН ХРАНЛИВ 300ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

КОСА ШАМПОН ХРАНЛИВ 300ml            

 

ХРАНЛИВ ШАМПОН  300мл

Овој кремаст шампон со масло од авокадо, богат со есенцијални масни киселини, нежно ја чисти кожата и и овозможува есенцијални состојки неопходни за враќање на рамнотежата на липидите.

Во срцето на секоја формула интегриравме агаве за здрав скалп. Оваа единствена состојка ја поттикнува микроциркулацијата* на скалпот со што се овозможува косата да стане јака и здрава.

Плус: Кремаста текстура без силикони која овозможува хранлива нега** без отежнување на косата.

Наша предност: 
-98% природни состојки
-Органски одгледана агаве
-Лесно биоразградлива формула без силикони
-База на чистење од билно потекло
-100% рециклирачка пластика
-
*Ин витро тест
**Хранлива нега: инструменталниот тест е спроведен со хранливиот шампон + хранливиот балзам.
Дерматолошки тестирано

УПОТРЕБА
Нанесете на влажна коса. Масирајте го скалпот. Измијте ја косата.

Активни билки: Масло од авокадо и агаве
Маслото од авокадо илјадници години се користи поради есенцијалните масни киселини и  е препознатливо по своите хранливи својства и витамин Е. Ја враќа рамнотежата на косата. Агаве е единствена активна состојка во козметиката која ја поттикнува двојната микроциркулација* на скалпот, за совршено нахранет корен и за прекрасна, зајакната коса.


СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•SODIUM LAURETH SULFATE•COCAMIDOPROPYL BETAINE•COCAMIDE MIPA•
GLYCOL DISTEARATE•PEG-7 GLYCERYL COCOATE•SODIUM CHLORIDE•PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL (HUILE D'AVOCAT)•SODIUM BENZOATE•PARFUM/FRAGRANCE•CITRIC ACID•
GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE•FRUCTOOLIGOSACCHARIDES•INULIN•PANTHENOL•
TOCOPHERYL ACETATE•SALICYLIC ACID•BENZYL ALCOHOL•LIMONENE•10152v0

 

ХРАНЛИВ ШАМПОН  300мл

Хранлив шампон збогатен со масло од авокадо кој на косата и ги дава есенцијалните хранливи состојки. Косата е обновена и мека.

Шифра на артиклот: 58536  -  Пакување: 300,00 мл  -  Цена за 100 мл: 89,67 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците