@EDT QUELQUES NOTES d'AMOUR 75 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

@EDT QUELQUES NOTES d'AMOUR 75 ml            

 

Eau de toilette Quelques Notes d'Amour 75мл

Сакате тоалетна вода збогатена со возвишено чувство за романтични средби?
Тогаш за вас е тоалетната вода Quelques Notes d'Amour 75 ml.

Есенција од Дамаск роза, светла и разнобојна женственост, освежена со деликатно киселкаст абсолут од пупка од рибизла. Базата на овој пенлив дуо е во спротивност со есенцијата од кедар со силни ноти и абсолут од семки од ambrete, суптилно мошусни. Единствен спој кој ни ги нуди сите емоции на љубовна средба .
Domitille Bertier , експерт за парфеми.

Запаливо
Да се чува подалеку од дофат на деца. Не се нанесува на надразнета кожа и во близина на очите.
Природни суровини

Дамаск роза
Богата и раскошна, испушта зачинети, овошни и тревни мириси.
Нејзината разнобојна и светла женственост му дава на мирисот неодолив импулс на свежина.

Пупки од рибизла
Пупките од рибизла имаат силен мирис, речиси чуден и помалку наликува на ментол.

Кедар
Кедарот има меки и дрвенесто суви ноти слични на мирисот од молив. Тој на мирисот му дава агилност и остава елегантна  и забележителна  трага.

Амбрета
Амбрета има мошусна, прашкаста, и лесна овошна нота. На мирисот му дава дифузна и трајна сензуална нота.

Декларација: Гел за туширање и шампон за коса во една формула. Се нанесува на влажна кожа и коса и темелно се исплакнува.

 

Eau de toilette Quelques Notes d'Amour 75мл

Tоалетна вода со цветно дрвенести ноти.

Шифра на артиклот: 54234  -  Пакување: 75,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.560,00 ден.

50
1.170,00 ден.
2.339,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците