ZERO DEFAUT МАТ ТЕЧНА ПУДРА БЕЖ 300 30ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ZERO DEFAUT МАТ ТЕЧНА ПУДРА БЕЖ 300 30ml            

 

ZERO DEFAUT МАТ ТЕЧНА ПУДРА БЕЖ  300 30мл

Отстранете го сјајот од кожата, матирајте ја!

Конечно течна пудра дизајнирана за комбинирана и масна кожа.Формула со силна моќ на впивање**, вклучувајќи бајкалски прав кој матира и ја враќа рамнотежата на кожата, за мат тен во сите пригоди.

Благодарение на својата немасна текстура со прашкаст финиш, тенот е матиран и свиленкаст, без ефект на маска.

Топло време, стрес, дури и спорт: збогум на сјајната кожа!

Убавината на жената и природата
-Немасна формула
-Без парабен
-Не-оклузивна формула
-Не-хомогена формула

*Клиничката студија е постигната кај 11 случаи
*Клиничката студија е постигната кај 20 случаи
**Инструментално испитување
***тестот на употреба е реализиран во текот на 4 недели, над 26 жени.

СОВЕТ ЗА УПОТРЕБА
Нанесете мала количина од пудрата на челото, носот и брадата. Измазнете со помош на четка за нанесување на течна пудра кон надворешните црти на лицето се до вратот за совршен изглед без видливи рабови.

Активна билна состојка: бајкалски прав

Бајкалскиот прав помага во регулирање на производството на себум во текот на денот. Бајкалсиот прав е добиен од билката бајкалска капа по пат на 100% природна постапка. Уште од минатото оваа билка се користи поради моќните својства на враќање на рамнотежата на кожата.

 

ZERO DEFAUT МАТ ТЕЧНА ПУДРА БЕЖ  300 30мл

Конечно течна пудра дизајнирана за комбинирана и масна кожа.

Шифра на артиклот: 53102  -  Пакување: 30,00 мл  -  Цена за 100 мл: 1.646,67 ден.

25
494,00 ден.
659,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците