PLAISIRS 3 ТЕЧЕН САПУН МАНГО/КОРИАНДЕР 1: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

PLAISIRS 3 ТЕЧЕН САПУН МАНГО/КОРИАНДЕР 1            

 

ТЕЧЕН САПУН МАНГО КОРИЈАНДЕР 190мл

Ќе ве освои ова декоративно шишенце со неодолив мирис на манго коријандер.
Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale® одбраа и комбинираа билен глицерин, есенцијално масло од коријандер* и екстракт од манго
Рацете се нежно чисти и мирисливи.
Убавината на жената & природата
-98% природни состојки
-Без сапун, феноксиетанол, парабен, етоксилат
-Лесно биоразградлива формула
-Шишенце соодветно за рециклирање кое содржи рециклирачка пластика
Дерматолошки тестирано, неутрално pH за кожата
Активна билна состојка: манго коријандер

Yves Rocher одбра коријандер, традиционално познат по своите тонирачки својства.  Комбинирано со цветен, зачински ноти на манго, овозможуваат  виталност која ги поттикнува сетилата. 
СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•AMMONIUM LAURYL SULFATE•GLYCERIN•DECYL GLUCOSIDE•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE (JUS D'ALOE VERA)•PARFUM/FRAGRANCE•COCAMIDOPROPYL BETAINE• CITRIC ACID•SODIUM BENZOATE•SODIUM CHLORIDE•TETRASODIUM EDTA•COCAMIDE MIPA• LIMONENE•SALICYLIC ACID•MANGIFERA INDICA (MANGO) FRUIT EXTRACT (EXTRAIT DE MANGUE)

 

ТЕЧЕН САПУН МАНГО КОРИЈАНДЕР 190мл

Течен сапун за нежно исчистени и мирисливи раце. 98% природни состојки, без сапуни, феноксиетанол, парабени и етоксилати.

Шифра на артиклот: 49818  -  Пакување: 190,00 мл  -  Цена за 100 мл: 152,11 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците