SEBO VЕGЕTAL МАСКА СО ЈАГЛЕН ЗА ПОРИ 75m: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

SEBO VЕGЕTAL МАСКА СО ЈАГЛЕН ЗА ПОРИ 75m            

 

МАСКА СО ЈАГЛЕН ЗА ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ПОРИТЕ 75мл

Оваа маска со јаглен која го впива вишокот на себум, ја прочистува кожата и ги намалува митесерите. 

Збогатено со сибирски  чај во прав кој има својство да ја врати рамнотежата на кожата*, делува длабински за контрола на сјајот, ги неутрализира несовршеностите и ја подобрува текстурата на кожата.


Плус: Богата и немасна текстура

Наша предност:
-98% состојки од природно потекло
-Салицилна киселина 100% билно потекло
-Без минерални масла, без силикони
-Немасна  формула
-Лесна биоразградлива формула
*Клиничка студија над 27 жени.Намалување на порите -10% во просек по 15 минути.
Дерматолошки тестирано.

УПОТРЕБА
Нанесете 1 до 2 пати неделно на цело лице или само н Т-зоната. Оставете 5 минути да делува и потота темелно измијте.

Активна билка: сибирски чај и салицилна киселина

Нашите истражувачи искористија сибирски чај. Листовите се рачно набрани, а потоа дестилирани за да се издвои салицилна киселина. Оваа активна состојка делува на несовршеностите благодарение на антибактериските и прочистувачки својства. Нашата салицилна киселина е од 100% природно потекло. Оваа комбинација овозможува свеж и здрав тен без несовршености.


СОСТОЈКИ
AQUA/WATER/EAU•KAOLIN•PROPYLENE GLYCOL.•ZEA MAYS (CORN) STARCH (AMIDON DE MAIS)• CETEARYL ALCOHOL•BENTONITE•GLYCERIN•HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) WATER (EAU D'HAMAMELIS)•CETEARETH-33•BENZYL ALCOHOL•CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE•CHARCOAL POWDER (POUDRE DE CHARBON)•SALICYLIC ACID.•XANTHAN GUM (GOMME DE XANTHANE)• HYDROXYACETOPHENONE•PARFUM/FRAGRANCE•COCAMIDOPROPYL BETAINE•SODIUM HYDROXIDE•TOCOPHERYL ACETATE•SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT (EXTRAIT DE RACINE DE SCUTELLAIRE)•SODIUM BENZOATE•CITRIC ACID•LEDUM GROENLANDICUM EXTRACT (EXTRAIT DE THE BOREAL)•POTASSIUM SORBATE•ACACIA SENEGAL GUM (GOMME D'ACACIA DU SENEGAL)•10170v0

 

МАСКА СО ЈАГЛЕН ЗА ПРОЧИСТУВАЊЕ НА ПОРИТЕ 75мл

Маска со јаглен која го впива вишокот на себум, ја прочистува кожата и ги намалува митесерите.

Шифра на артиклот: 39994  -  Пакување: 75,00 мл  -  Цена за 100 мл: 649,33 ден.

25
487,00 ден.
649,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците