EDP COMME UNE EVIDENCE 50 ml: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

EDP COMME UNE EVIDENCE 50 ml            

 

EDP Comme une Evidence 50мл

“Замислив светол мирис. Одлучно модернизиран, шик и безвременски chypre* комбиниран со свежа есенција од бергамот и женствена абсолут дамаск роза. Смирувачката нијанса на есенцијата patchouli овозможува потполно чувство.” Annic Manardo, креатор на парфеми.
Горна нота: ребарбара, лист од љубичица
Средна нота: момина солза, роза
Базна нота: patchouli, мошус, мов
*Оваа група го добива своето име по парфемот Coty Chypre креиран во 1917 година. Chypre на француски значи Кипар. 

 

EDP Comme une Evidence 50мл

Префинета свежина на есенцијата бергамот комбинирано со абсолут дамаск роза.

Шифра на артиклот: 25327  -  Пакување: 50,00 мл  -  Цена за 100 мл: 3.698,00 ден.


Бесплатна достава со нарачка поголема од 999 ден


Испорака за 48h


Подароци со нарачка


Производите се исто така достапни и во продавниците