HYDRA VEGETAL 48h ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

Може да ви се допадне и...
Ултра хидратантен течен серум, 30мл
50%
390,00 ден. наместо
779,00 ден.
Шифра : 62070
:

МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ КОЖА  200мл
489,00 ден.
Шифра : 98507
:

2 во 1 мицеларна вода 200мл
489,00 ден.
Шифра : 98618
:

ГЕЛ ПИЛИНГ ЗА БЛЕСКАВОСТ   75мл
659,00 ден.
Шифра : 99039
:

ОСВЕЖУВАЧКИ ГЕЛ ЗА ПРЕДЕЛОТ ОКОЛУ ОЧИТЕ 15мл
25%
494,00 ден. наместо
659,00 ден.
Шифра : 99765
:
ПочетнаHYDRA VEGETAL 48h ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА

HYDRA VEGETAL

48H NON-STOP ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА 50мл

Кожата е моментално исполнета со вода и непрекинато хидрирана во текот на 24h.

Благодарение на оваа гел крема, нормалната и комбинирана кожа е наполнета со вода и континуирано хидрирана во текот на 48 часа. За исполнета кожа и свеж тен. Збогатена со Едулис целуларна водичка, активатор на хидратација.

Плус: Нежна, лесна и течна текстура која брзо продира во кожата.

Ефикасност: 48h непрекината хидратација*

Убавина на жената & природата
90% 
Состојки од природно потекло
0%
Минерални масла
Бои
Парабени

Стакло соодветно за рециклирање. Картон од одржливо управувани шуми.

Дерматолошки тестирано.
*Клиничката студија е постигната во 22 случаи. Резултат 48 часа по 2 недели примена, два пати дневно.

ПРИМЕНА
Нанесете наутро и навечер на целото лице

АКТИВНА БИЛКА: Едулис
Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа Едулис поради неговата способност  оваа билка да ја апсорбира водата и да ја задржи во листовите.

Благодарение на нејзиниот ексклузивен екстракт , Едулис целуларната водичка , активатор на хидратација овозможува: сите слоеви на кожата да се потхранети* со вода, одржливо ја блокира* и ослободува* за континуирана хидратација.
*Ин витро тестови – Патенти поднесени во Франција

СОСТОЈКИ:
AQUA/WATER/EAU• METHYLPROPANEDIOL•GLYCERIN• DICAPRYLYL ETHER• ALCOHOL• ISOPROPYL PALMITATE•ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE (JUS D'ALOE VERA)• HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER• BETAINE•HAMAMELIS VIRGINIANA FLOWER WATER (EAU D'HAMAMELIS)• MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL (HUILE DE MACADAMIA)•CARPOBROTUS EDULIS EXTRACT (EAU CELLULAIRE D'EDULIS)•HYDROXYACETOPHENONE• SODIUM PCA• ACRYLATES/VINYL ISODECANOATE CROSSPOLYMER• PARFUM/FRAGRANCE• INOSITOL• PANTHENOL•POLYGLYCERYL-10 STEARATE•SODIUM HYDROXIDE•TOCOPHERYL ACETATE• SALICYLIC ACID•ALLANTOIN•SORBITAN ISOSTEARATE• POLYSORBATE 60• CITRIC ACID• SODIUM BENZOATE•
 BENZYL ALCOHOL• PANTOLACTONE•POTASSIUM SORBATE• TOCOPHEROL• 2051v0
739,00 ден.
Шифра на артиклот
13323
Пакување: 50,00 мл Цена за 100 мл: 1.478,00 ден.