АКЦИЈА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

АКЦИЈА

Редослед Производи по страна:

MAKE UP ПАЛЕТА СЕНКИ ЗА ОЧИ Nude

Палетата содржи 10 совршено, хармонични нијанси и двојна четка за совршено нанесување на сенки.

10%
1.295,00 ден.
наместо 1.439,00 ден.
:

MAKE UP ПАЛЕТА СЕНКИ ЗА ОЧИ Smoky

Палетата содржи 10 совршено, хармонични нијанси и двојна четка за совршено нанесување на сенки.

10%
1.295,00 ден.
наместо 1.439,00 ден.
:

ТЕЛО ХИДР. ЛОСИОН ЗА СУВА КОЖА 200мл

20%
495,00 ден.
наместо 619,00 ден.
:

HYDRA VEGETAL СЕРУМ УЛТРА ХИДР. 30 мл

Серум со високо концентрирани активни состојки за хидратација.

15%
662,00 ден.
наместо 779,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: HYDRA VEGETAL
Цена за 100 мл: 2.206,67 ден.

ТЕЛО ЛОСИОН ЗА ОБНОВ. ЛИПИДИ 200мл

20%
495,00 ден.
наместо 619,00 ден.
:

НГ ГЕЛ ЗА ТУШИР. ЗЛАТЕН ЧАЈ 400ml

Благ гел за туширање и купка со свеж мирис на зелен чај.

50%
125,00 ден.
наместо 249,00 ден.
:

НГ ТЕЧЕН САПУН ЗЛАТЕН ЧАЈ 190ml

Течен сапункој нежно ги чисти вашите раце  и ги обвива со свеж мирис.

50%
105,00 ден.
наместо 209,00 ден.
:

MAKE UP - EYE LINER ЦРН 2,5 ml

Интензивна боја, висока прецизност

10%
512,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 мл: 20.480,00 ден.

НГ БАЛЗАМ ЗА УСТА ЗЛАТЕН ЧАЈ 4,8ml

Хранлива текстура збогатена со shea масло и масло од сладок бадем кој им овозможува пријатно чувство и деликатен мирис на вашите усни.

50%
125,00 ден.
наместо 249,00 ден.
:

СЕТ LA GACILLY 2x30ml+50ml

Сет за патување кој содржи 3 неопходни производи за убавина;  крема за раце од арника, отстранувач на шминка за пределот околу очите од различка и блага крема за лице и тело со камилица.

20%
494,00 ден.
наместо 619,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PURE CALMILLE
Цена за 100 мл: 449,09 ден.

PUR BLEUET ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА 200 мл

Блага и свежа текстура за отстранување на шминка за чувствителни очи.

15%
348,00 ден.
наместо 409,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PUR BLEUET
Цена за 100 мл: 174,00 ден.

ANTI-AGE GLOBAL СЕРУМ 50 ml

За цврста, затегната кожа со прекрасен сјај. Брчките се намалени, а по 1 месец кожата е зајакната и ревитализирана.

НОВО
30%
2.008,00 ден.
наместо 2.869,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ANTI-AGE GLOBAL
Цена за 100 мл: 4.016,00 ден.

ANTI-AGE GLOBAL ДНЕВНА КРЕМА 50 ml

Кожата е моментално измазнета, блескава, а по 1 месец кожата ќе биде ревитализирана и зајакната.

НОВО
30%
1.721,00 ден.
наместо 2.459,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ANTI-AGE GLOBAL
Цена за 100 мл: 3.442,00 ден.

ANTI-AGE GLOBAL ЗА НЕГА ОКОЛУ ОЧИ

Кремата за очи со текстура на гел ги намалува брчките, за блескав и млад изглед.

НОВО
30%
1.485,00 ден.
наместо 2.129,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ANTI-AGE GLOBAL
Цена за 100 мл: 9.900,00 ден.

КОСА СЕРУМ ЗА НЕГА 100 ml

50%
360,00 ден.
наместо 719,00 ден.
:
30%
1.812,00 ден.
наместо 2.589,00 ден.
:

ANTI-AGE GLOBAL НОЌНА КРЕМА 50 ml

Кожата е моментално измазнета, блескава, а по 1 месец кожата ќе биде ревитализирана и зајакната.

НОВО
30%
2.008,00 ден.
наместо 2.869,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ANTI-AGE GLOBAL
Цена за 100 мл: 4.016,00 ден.

МОЛИВ ЗА ОЧИ BOTANICAL - ЦРНА

Високо пигментирана и кремаста текстура збогатена со 100% билен карнауб восок.

20%
423,00 ден.
наместо 529,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 35.250,00 ден.

ТЕЛО ЛОСИОН ЗА ОБНОВ. ЛИПИДИ 390мл

20%
655,00 ден.
наместо 819,00 ден.
:

МОЛИВ ЗА ОЧИ BOTANICAL - СИВА

Високо пигментирана и кремаста текстура збогатена со 100% билен карнауб восок.

20%
423,00 ден.
наместо 529,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 35.250,00 ден.

МОЛИВ ЗА ОЧИ BOTANICAL - КАФЕНА

Високо пигментирана и кремаста текстура збогатена со 100% билен карнауб восок.

20%
423,00 ден.
наместо 529,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 35.250,00 ден.

EDT NATURELLE 75 ml

Експлозија на природна свежина.

30%
1.294,00 ден.
наместо 1.849,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: NATURELLE
Цена за 100 мл: 1.725,33 ден.

МОЛИВ ЗА ОЧИ BOTANICAL - СЛИВА

Високо пигментирана и кремаста текстура збогатена со 100% билен карнауб восок.

20%
423,00 ден.
наместо 529,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 35.250,00 ден.

МОЛИВ ЗА ОЧИ BOTANICAL - ВИОЛЕТОВА

Високо пигментирана и кремаста текстура збогатена со 100% билен карнауб восок.

20%
423,00 ден.
наместо 529,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 35.250,00 ден.

EDT NATURELLE OSMANTHUS 75ML

30%
1.294,00 ден.
наместо 1.849,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: NATURELLE OSMANTHUS
Цена за 100 мл: 1.725,33 ден.

МОЛИВ ЗА ОЧИ BOTANICAL - НОЌНО СИНА

Високо пигментирана и кремаста текстура збогатена со 100% билен карнауб восок.

20%
423,00 ден.
наместо 529,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 35.250,00 ден.

МОЛИВ ЗА ОЧИ BOTANICAL - СВЕТЛО СИНА

Високо пигментирана и кремаста текстура збогатена со 100% билен карнауб восок.

20%
423,00 ден.
наместо 529,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 35.250,00 ден.

МОЛИВ ЗА ОЧИ BOTANICAL - ЕУКАЛИПТУС

Високо пигментирана и кремаста текстура збогатена со 100% билен карнауб восок.

20%
423,00 ден.
наместо 529,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 35.250,00 ден.

МОЛИВ КАЈАЛ ЗА ОЧИ -ЦРНА 1,3 г

Мека  текстура која остава прецизна трага по првата примена.

10%
224,00 ден.
наместо 249,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 17.230,77 ден.

МОЛИВ КАЈАЛ ЗА ОЧИ -КАФЕНА 1,3 г

Мека  текстура која остава прецизна трага по првата примена.

10%
224,00 ден.
наместо 249,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 17.230,77 ден.

SENSITIVE VEGETAL МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ ЛИЦЕ

Млеко за чистење на чувствителна кожа на лицеточ со својство на смирување на кожата.

15%
305,00 ден.
наместо 359,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 152,50 ден.

НЕГА ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА & КРЕМА ГРАТИС

SENSITIVE VEGETAL ПРОТИВ ЦРВЕНИЛО 50 m + SENSITIVE VEGETAL ЗА НЕГА ОКОЛУ ОЧИ = SENSITIVE VEGETAL КРЕМА ЗА ЧИСТ.ЛИЦЕ 125ml

23%
1.638,00 ден.
наместо 2.127,00 ден.
:

@EDT AMBRE NOIR 100 ML

Интензитет на темното дрво, сензуалност на килибарот.

30%
1.693,00 ден.
наместо 2.419,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: AMBRE NOIR
Цена за 100 мл: 1.693,00 ден.

Sensitive Hommе 3 во 1 хидратантна нега

20%
527,00 ден.
наместо 659,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE HOMME
Цена за 100 мл: 1.054,00 ден.

НГ СЕТ 4 КРЕМИ ЗА РАЦЕ

Рацете се меки, хидрирани и мирисливи. Нанесете на рацете секогаш кога ќе почувствувате потреба.

11%
647,00 ден.
наместо 729,00 ден.
:

HYDRA VEGETAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ ЛИЦЕ 125ml

Свежа текстура на гел кој ги отстранува нечистотиите и трагите од шминка, за мека и чиста кожа. Нанесете наутро и навечер на влажно лице.

15%
365,00 ден.
наместо 429,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: HYDRA VEGETAL
Цена за 100 мл: 292,00 ден.

HYDRA VEGETAL МЛЕКО ЗА ЛИЦЕ 200ML

Освежувачко млеко за чистење лице кое нежно ги отстранува нечистотиите и шминката. За нормална и комбинирана кожа.

15%
416,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: HYDRA VEGETAL
Цена за 100 мл: 208,00 ден.