АКЦИЈА: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

АКЦИЈА

Редослед 12 Следна Следна страна

HYDRA VЕGЕTAL МИЦЕРАЛНА ВОДА 2/1 390 мл

15%
560,00 ден.
наместо 659,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: HYDRA VEGETAL
Цена за 100 мл: 143,59 ден.

HYDRA VEGETAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ ЛИЦЕ 390ml

Свежа текстура на гел кој ги отстранува нечистотиите и трагите од шминка, за мека и чиста кожа. Нанесете наутро и навечер на влажно лице.

15%
560,00 ден.
наместо 659,00 ден.
:

MAKE UP - РУМЕНИЛО РОЗИНО ДРВО

За беспрекорен изглед, со кружни движења на четката, од јаболчниците до слепоочниците, обликувајте го лицето.

20%
495,00 ден.
наместо 619,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 12.375,00 ден.

MAKE UP - РУМЕНИЛО РОЗА МАХАГОНИ

За беспрекорен изглед, со кружни движења на четката, од јаболчниците до слепоочниците, обликувајте го лицето.

20%
495,00 ден.
наместо 619,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 12.375,00 ден.

ПРОЧИСТУВАЧКА НЕГА & ГЕЛ ГРАТИС

HYDRA VEGETAL СЕРУМ УЛТРА ХИДР. 30 мл + SEBO VEGETAL ГЕЛ КРЕМА ЗА БЕСПРЕКОР. ТЕН = SEBO VЕGЕTAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 125 ml

22%
1.518,00 ден.
наместо 1.957,00 ден.
:

ХИДРАТАНТНА ГЕЛ НЕГА & МЛЕКО ГРАТИС

48H NON-STOP ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА 50 ml + HYDRA VEGETAL СЕРУМ УЛТРА ХИДР. 30 мл = МЛЕКО ЗА ЧИСТЕЊЕ КОЖА 200 ml ГРАТИС

24%
1.518,00 ден.
наместо 2.007,00 ден.
:

КОСА НОЌНА НЕГА ЗА ОБНОВ.КОСА 150МЛ

20%
423,00 ден.
наместо 529,00 ден.
:

SENSITIVE HOMME ПЕНА ЗА БРИЧЕЊЕ 200 ML

20%
391,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE HOMME
Цена за 100 мл: 195,50 ден.

ELIXIR JEUNESSE DETOX ПИЛИНГ ЗА МИЕЊЕ 1

Detox пилинг за длабинско  чистење на кожата.

15%
484,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 387,20 ден.

ELIXIR JEUNESSE Мицер. вода 200 мл

За совршено чиста и детоксицирана кожа. Нанесете наутро и навечер со помош на туферче на лицето и  вратот. Дерматолошки и офталмолошки тестирано.

15%
628,00 ден.
наместо 739,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ELIXIR JEUNESSE
Цена за 100 мл: 314,00 ден.

МОЛИВ ЗА ВЕЃИ ПЕПЕЛАСТА

Природен ефект со shea масло. Моливче за веѓи со поголема прецизност.

10%
440,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 40.000,00 ден.

МОЛИВ ЗА ВЕЃИ ТЕМНО КАФЕНА

Природен ефект со shea масло Моливче за веѓи со поголема прецизност.

10%
440,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 40.000,00 ден.

МОЛИВ ЗА ВЕЃИ КАФЕНА

Природен ефект со shea масло Моливче за веѓи со поголема прецизност.

10%
440,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 40.000,00 ден.

@КАРМИН GRAND ROUGE MAT 151- 3,7g

Мат кармин за усни со постојаност до 8 часа.

50%
450,00 ден.
наместо 899,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 12.162,16 ден.

Sensitive Hommе балзам после бричење

20%
455,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE HOMME
Цена за 100 мл: 455,00 ден.

SEBO VЕGЕTAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ ЛИЦЕ 390 ml

Ја чисти и ослободува кожата од нечистотиите, ги отстранува трагите од make-up и вишокот на себум.

15%
560,00 ден.
наместо 659,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SEBO VEGETAL
Цена за 100 мл: 143,59 ден.

@КАРМИН GRAND ROUGE MAT 157- 3,7g

Мат кармин за усни со постојаност до 8 часа.

50%
450,00 ден.
наместо 899,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 гр: 12.162,16 ден.

SEBO VЕGЕTAL МИЦЕРАЛНА ВОДА 390 ml

Го отстранува вишокот на себум и ја тонира кожата.

15%
484,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SEBO VEGETAL
Цена за 100 мл: 124,10 ден.

PURE CALMILLE ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 200 МЛ

Гел за миење збогатен со камилица, која ги отстранува сите нечистотии од кожата, без да ја исуши.

15%
280,00 ден.
наместо 329,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PURE CALMILLE
Цена за 100 мл: 140,00 ден.

SENSITIVE VEGETAL МИЦЕРАЛНА ВОДА 390 ml

Ја тонира, смирува кожата, а истовремено ги отстранува нечистотиите и maке  up-от

15%
484,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 124,10 ден.

SENSITIVE VEGETAL МЛЕКО/ЧИСТ./ЛИЦЕ 390мл

Млеко за чистење на чувствителна кожа на лицеточ со својство на смирување на кожата.

15%
484,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 124,10 ден.

PURE CALMILLE 2 ВО 1 МЛЕКО/ТОНИК ЗА ЛИЦЕ

Млеко и тоник збогатени со камилица кои нежно ја чистат и тонираат кожата во еден чекор.

15%
280,00 ден.
наместо 329,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PURE CALMILLE
Цена за 100 мл: 140,00 ден.

НЕГА ПРОТИВ АКНИ & 2во1 ГЕЛ ГРАТИС

PURE SISTEM ЛОСИОН ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОРИТЕ + PURE-4 во 1 лосион против неправилности = PURE SYSTEM 2во1 ГЕЛ/ПИЛИНГ 125 мл

27%
1.308,00 ден.
наместо 1.797,00 ден.
:

EDT CUIR VETIVER 100 ml

Елегантната свежина на ветиверот се спојува со природната нота на карипското сандалово дрво и есенцијалното масло од кедер.

НОВО
30%
1.693,00 ден.
наместо 2.419,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: CUIR VETIVER
Цена за 100 мл: 1.693,00 ден.

ТЕЛО БАЛЗАМ ЗА ТУШИРАЊЕ-СУВА КОЖА 200МЛ

20%
327,00 ден.
наместо 409,00 ден.
:

ХИДРАТАНТНА ГЕЛ НЕГА & ГЕЛ ГРАТИС

48H NON-STOP ХИДРАТАНТНА ГЕЛ КРЕМА 50 ml – туба + HYDRA VEGETAL СЕРУМ УЛТРА ХИДР. 30 мл = HYDRA VEGETAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ ЛИЦЕ 125ml

22%
1.518,00 ден.
наместо 1.947,00 ден.
:

ТЕЛО ОБНОВ.БАЛЗАМ ЗА СУВА КОЖА 150 МЛ

20%
655,00 ден.
наместо 819,00 ден.
:

@PUR BLEUET EXPRES ОТСТРА. НА ШМИНКА 200

Блага и ефикасна формула која ги отстранува сите траги од шминка околу очите.

15%
416,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PUR BLEUET
Цена за 100 мл: 208,00 ден.

КОСА МЕСЕЧЕН ТРЕТМАН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ

15%
849,00 ден.
наместо 999,00 ден.
:

КОСА ОБН.МАСКА ЗА СУВА КОСА 150 МЛ

За зајакната коса, мека на допир.

15%
484,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:

П-ЗЛАТНА MAKE-UP ТОРБИЧКА

33%
166,00 ден.
наместо 249,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: МОДНИ ДОДАЦИ
Цена за 100 ком: 16.600,00 ден.

PURE SYSTEM 2во1 ГЕЛ/ПИЛИНГ 125 мл

Наменето за кожа со несовршености и склона кон акни.

15%
416,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PURE SYSTEM
Цена за 100 мл: 332,80 ден.

КОСА МАСКА ЗА ОБОЕНА КОСА 150 МЛ

Ја подобрува и нагласува блескавоста на обоената коса. Совршено нахранета, косата е обновена.

15%
526,00 ден.
наместо 619,00 ден.
:

SENSITIVE VEGETAL КРЕМА ЗА ЧИСТ.ЛИЦЕ 125

Крема за чистење на лицето, која ја чисти и најчувствителната кожа.

15%
416,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SENSITIVE VEGETAL
Цена за 100 мл: 332,80 ден.

SEBO VЕGЕTAL ГЕЛ ЗА МИЕЊЕ 125 ml

Ја чисти и ослободува кожата од нечистотиите, ги отстранува трагите од make-up и вишокот на себум.

15%
373,00 ден.
наместо 439,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: SEBO VEGETAL
Цена за 100 мл: 298,40 ден.

PURE CALMILLE МИЦЕРАЛНО МАСЛО ЗА ЛИЦЕ 15

Нанесете навечер на сува кожа на лицето, очите, усните и вратот. Масирајте за да ја отстраните шминката, додадете вода за да ја направи текстурата во пена. Да се чува на места подалеку од влага.

15%
416,00 ден.
наместо 489,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PURE CALMILLE
Цена за 100 мл: 277,33 ден.

MAKE UP ПАЛЕТА СЕНКИ ЗА ОЧИ Nude

Палетата содржи 10 совршено, хармонични нијанси и двојна четка за совршено нанесување на сенки.

10%
1.295,00 ден.
наместо 1.439,00 ден.
:

MAKE UP ПАЛЕТА СЕНКИ ЗА ОЧИ Smoky

Палетата содржи 10 совршено, хармонични нијанси и двојна четка за совршено нанесување на сенки.

10%
1.295,00 ден.
наместо 1.439,00 ден.
:

ТЕЛО ХИДР. ЛОСИОН ЗА СУВА КОЖА 200мл

20%
495,00 ден.
наместо 619,00 ден.
:

HYDRA VEGETAL СЕРУМ УЛТРА ХИДР. 30 мл

Серум со високо концентрирани активни состојки за хидратација.

15%
662,00 ден.
наместо 779,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: HYDRA VEGETAL
Цена за 100 мл: 2.206,67 ден.

ТЕЛО ЛОСИОН ЗА ОБНОВ. ЛИПИДИ 200мл

20%
495,00 ден.
наместо 619,00 ден.
:

НГ ГЕЛ ЗА ТУШИР. ЗЛАТЕН ЧАЈ 400ml

Благ гел за туширање и купка со свеж мирис на зелен чај.

50%
125,00 ден.
наместо 249,00 ден.
:

НГ ТЕЧЕН САПУН ЗЛАТЕН ЧАЈ 190ml

Течен сапункој нежно ги чисти вашите раце  и ги обвива со свеж мирис.

50%
105,00 ден.
наместо 209,00 ден.
:

MAKE UP - EYE LINER ЦРН 2,5 ml

Интензивна боја, висока прецизност

10%
512,00 ден.
наместо 569,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: COULEURS NATURE
Цена за 100 мл: 20.480,00 ден.

НГ БАЛЗАМ ЗА УСТА ЗЛАТЕН ЧАЈ 4,8ml

Хранлива текстура збогатена со shea масло и масло од сладок бадем кој им овозможува пријатно чувство и деликатен мирис на вашите усни.

50%
125,00 ден.
наместо 249,00 ден.
:

СЕТ LA GACILLY 2x30ml+50ml

Сет за патување кој содржи 3 неопходни производи за убавина;  крема за раце од арника, отстранувач на шминка за пределот околу очите од различка и блага крема за лице и тело со камилица.

20%
494,00 ден.
наместо 619,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PURE CALMILLE
Цена за 100 мл: 449,09 ден.

PUR BLEUET ОТСТРАНУВАЧ НА ШМИНКА 200 мл

Блага и свежа текстура за отстранување на шминка за чувствителни очи.

15%
348,00 ден.
наместо 409,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: PUR BLEUET
Цена за 100 мл: 174,00 ден.

ANTI-AGE GLOBAL СЕРУМ 50 ml

За цврста, затегната кожа со прекрасен сјај. Брчките се намалени, а по 1 месец кожата е зајакната и ревитализирана.

НОВО
30%
2.008,00 ден.
наместо 2.869,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ANTI-AGE GLOBAL
Цена за 100 мл: 4.016,00 ден.

ANTI-AGE GLOBAL ДНЕВНА КРЕМА 50 ml

Кожата е моментално измазнета, блескава, а по 1 месец кожата ќе биде ревитализирана и зајакната.

НОВО
30%
1.721,00 ден.
наместо 2.459,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ANTI-AGE GLOBAL
Цена за 100 мл: 3.442,00 ден.

ANTI-AGE GLOBAL ЗА НЕГА ОКОЛУ ОЧИ

Кремата за очи со текстура на гел ги намалува брчките, за блескав и млад изглед.

НОВО
30%
1.485,00 ден.
наместо 2.129,00 ден.
:
Погледнете ја линијата: ANTI-AGE GLOBAL
Цена за 100 мл: 9.900,00 ден.
Производи по страна: