@КОСА БАЛЗАМ DETOX ЗА КОСА 150 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаНЕГА НА КОСАВИДОВИ НЕГАРегенератори@КОСА БАЛЗАМ DETOX ЗА КОСА 150 мл

SOIN VEGETAL CAPILLAIRES

Detox балзам за коса, 150 мл

Косата е флексибилна, не се масти, лесна е и сјајна.

Благодарение на овој балзам против нечистотии, косата е флексибилна и не се масти.  Заштитена од нечистотиите косата е сјајна и лесна.  Збогатено со екстракт од семки од моринга со својства на прочистување.

Плус: Топива текстура


 Ефикасност: ја ограничува адхезијата на честичките од јаглен за 12%

УБАВИНАТА НА ЖЕНАТА & ПРИРОДАТА
93% состојки од природно потекло
0% силикони, бои и парабени

*Научен тест
Дерматолошки  тестирано

ПРИМЕНА
Нанесете на мокра коса, по шампонирањето. Темелно да се измие. Доколку дојде во допир со очите темелно да ги измиете.

АКТИВНА БИЛКА: МОРИНГА
Истражувачите на Cosmetique Vegetale одбраа екстракт од семки од моринга, билка која традиционално се користи за прочистување на водата. Белковините содржани во семките имаат способност да ја прочистуваат водата од нечистотиите.
249,00 ден.
Шифра на артиклот
24465
Пакување: 150,00 мл Цена за 100 мл: 166,00 ден.