ТЕЛО БИЛЕН ПИЛИНГ 150 мл: Yves Rocher Makedonija
Ова web mesto upotrebuva kola;iwa ( cookies ). Кликнете ОВДЕ за повеќе информации. Доколку продолжите со прегледот на овој web се сложувате со користењето на колачињата.
 
Zatvori

Информации

Molimo, pričekajte trenutak!

ПочетнаКАПЕЊЕ И ТУШИРАЊЕПилинзиТЕЛО БИЛЕН ПИЛИНГ 150 мл

SOIN VEGETAL CORPS

Билен пилинг за тело  за сите типови на кожа 150мл

Пилинг за нежна, изедначена и совршено мазна кожа.

Посакувате ефект на нова кожа? Тогаш за вас е овој пилинг за тело.
Текстурата на кожата е префинета, нежна, изедначена и совршено мазна.
Плус: Пилинг кој нежно ги отстранува мртвите клетки.
100% билни зрнца за пилинг
Дерматолошки тестирано.
Без парабен.

ПРИМЕНА
Под туш, масирајте го телото, а потоа добро измијте го. Користете го 1-2 пати неделно. Да не се применува на лице, на оштетена или надразнета кожа.

АКТИВНА СОСТОЈКА: Семки од кајсија
Нашите истражувачи на Cosmetique Vegetale одбраа прав од семки од кајсија кои на природен начин ги отстрануваат мртвите клетки.
20%
591,00 ден. наместо
739,00 ден.
Шифра на артиклот
70931
Пакување: 150,00 мл Цена за 100 мл: 394,00 ден.